Filmy miłość, wiara

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje miłość, wiara. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ondine

5,6
Syracuse (Colin Farrell) pracuje jako rybak w małym irlandzkim miasteczku. Rozstał się z żoną, walczy z alkoholizmem i tęskni za córką, dziesięcioletnią, niepełnosprawną Annie (Alison Barry), z którą chciałby spędzać więcej czasu. W życiu Syracuse ma miejsce mała rewolucja, kiedy mężczyzna wyławia z morza piękną i tajemniczą dziewczynę. Wydaje się, że Ondine (Alicja Bachleda) to normalna ludzka istota, ale pozory mylą. Annie jest przekonana, że intrygująca nieznajoma to tak naprawdę selkie – mityczna postać z celtyckiego folkloru, która żyje w wodzie, ale zdolna jest do przybrania ludzkiej postaci na lądzie. Pojawienie się Ondine wywołuje zmiany nie tylko w życiu Syracuse i Anne, ale też w spokojnej egzystencji małej irlandzkiej wioski rybackiej.

Quo Vadis

7,0
Generał Marek Winicjusz wraca do Rzymu po trzy letniej służbie w armii. Zaraz po przyjeździe spotyka piękną Ligię, w której od razu się zakochuje. Kilka dni później Marek odkrywa, że jego wybranka jest członkinią tajemniczej sekty zwanej chrześcijanie. Początkowo dziewczyna jest mu bardzo nieprzychylna, on wrogo nastawiony do nowej religii. Wszystko zmienia się jednak z czasem i młodzi zakochują się, a Marek przechodzi na nową wiarę. Niestety obłąkany Cezar Neron postanawia spalić Rzym, a bojąc się odwetu ludzi całą winę zrzuca na chrześcijan.
Neo wyrusza z niebezpieczną misją, której celem jest uratowanie Syjonu przed maszynami.


Jedna z nielicznych komedii o holocauscie. Opowiada historię włoskiego wieśniaka Guido, który trafia wraz ze swoim 4-letnim synkiem i ukochaną żoną do obozu koncentracyjnego. Mężczyzna wykorzystuje swoją bujną wyobraźnię po to, aby jego syn nie przekonał się o okrucieństwie wojny i tłumaczy mu, że jest to gra, a do zdobycia jest 1000 punktów... Śmieszna i mądra komedia, doceniona na wielu festiwalach, m.in. na festiwalu w Jerozolimie, gdzie został wybrany najlepszym filmem o holocauscie.

Quo Vadis

5,3
Starożytny Rzym, czasy cezara Nerona. Winicjusz, młody patrycjusz, zakochuje się w pięknej Ligii, córce poległego w bitwie barbarzyńskiego wodza i chce uczynić ją swoją nałożnicą. Dla Ligii, chrześcijanki, oznacza to ciężki grzech i hańbę. Petroniusz, wuj Winicjusza, esteta i znawca sztuk, z którego zdaniem liczy się Neron, próbuje pomóc siostrzeńcowi w zdobyciu dziewczyny. Po nieudanej próbie porwania Ligii Winicjusz zostaje ranny i przebywa w chrześcijańskim domu. Opiekuje się nim Ligia, której Rzymianin też nie jest obojętny. Nauka chrześcijańska robi na Winicjuszu coraz większe wrażenie. Podczas nieobecności cezara w Rzymie wybucha pożar. Winicjusz wraca pośpiesznie do miasta, by odnaleźć Ligię. Wkrótce też przyjmuje chrzest z rąk apostoła Piotra. W Rzymie wybuchają groźne rozruchy. By uspokoić wzburzenie tłumów, Neron oskarża chrześcijan o wzniecenie pożaru. Chrześcijanie są mordowani, więzieni, rozrywani na arenach przez dzikie zwierzęta. Wśród uwięzionych znajduje się Ligia...
Serial telewizyjny bijący wszelkie rekordy popularności wśród kilku pokoleń widzów. Przedstawia wojenne losy dzielnej załogi czołgu Rudy i psa Szarika. Sformowana daleko od okupowanej Polski załoga czterech pancernych przemierza szlak bojowy prowadzący aż do Berlina. Bohaterowie wiodą codzienne życie żołnierzy, pełne niebezpieczeństw, czasem humorystycznych sytuacji, co cementuje ich przyjaźń. Jako zwycięzcy wracają do Polski uroczyście witani w stolicy Śląska – Katowicach. Wkrótce świętują zaręczyny trzech par. Wojenna historia czterech przyjaciół, harmonijnie godząc odwieczny kontrast między romantyzmem a codziennością, nadaje zwyczajności żołnierskiego trudu walor niezwykłości – dlatego stała się bestsellerem pięćdziesięciolecia.
Frances (Diane Lane) rozwodzi się z mężem. Traci ukochany dom i powoli popada w depresję. Aby poprawić jej nastrój, przyjaciółka Frances, Patti (Sandra Oh) wysyła ją na wycieczkę do Włoch. Zauroczona pięknem Toskanii Frances kupuje stary, zabytkowy dom. Zatrudnia polskich robotników do prac remontowych, zaprzyjaźnia się z sąsiadami i... romansuje.
Średniowieczna Anglia. Czas wojen i wewnętrznych niepokojów. Robin, zwany później Robin Hoodem, uznany przez władze za banitę, ukrywa się w Sherwood. Wkrótce dołącza do niego grupa podobnych mu ludzi, którzy także chcą walczyć z niesprawiedliwością i krzywdą najsłabszych i najbiedniejszych. A walka nie jest prosta, gdyż „po drugiej stronie” stoją ludzie stanowiący prawo i piastujący wysokie urzędy.
Serial opowiada o pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego stołecznej policji. Główny bohater, komisarz Adam Zawada to policjant z wieloletnim doświadczeniem i niezwykłym detektywistycznym talentem. Bezkompromisowy dla przestępców, oddany swojej pracy i uparcie szukający prawdy, jest jednym z najlepszych policjantów w mieście. Do zespołu Zawady należy dwoje młodych policjantów. Marek Brodecki - dynamiczny i pełen zaangażowania, "prawa ręka" komisarza Zawady. Rzetelny i odpowiedzialny. Nową siłą w zespole jest podkomisarz Basia Storosz, która tuż po szkole trafia do Policji. W Wydziale Kryminalnym zdobywa pierwsze szlify w tym niełatwym zawodzie.

Amelia

7,4
Amelia to wyjątkowa osoba. Dzieciństwo spędziła w izolacji od rówieśników. Posiadając bujną wyobraźnię wymyślała sobie przyjaciół i stworzyła alternatywną wizję rzeczywistości, w której na przykład ludzie w śpiączce wykorzystują cały limit snu, po to żeby później nie musieć spać. To unikalne postrzeganie świata pozostało jej nawet gdy dorosła. Przez nie stała się nietuzinkową osobą, choć mogłaby wydawać się zwykłą kelnerką. A już całkiem niezwykłych rzeczy dokona, gdy w jej ręce trafi pewne stare pudełeczko...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…